Tarcza antykryzysowa 2020 prawo restrukturyzacyjne szkolenie


Tarcza antykryzysowa 2020 prawo restrukturyzacyjne szkolenie i restrukturyzacja zadłużenia wzór pisma. Deficyt czasu sprowadzający się do tego, że zwyczajowo wierzyciele są zniecierpliwieni i po mału rozpoczynają windykację swoich należności. Mogą to być wezwania do zapłaty, a w skrajnych przypadkach prowadzone postępowania egzekucyjne. Poprzez otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego wszelkie egzekucje są wstrzymane a nowe postępowania nie mogą być wszczynane. To oznacza, że firma zyskuje termin na przyjęcie działań ratunkowych. Zazwyczaj zarządy/przedsiębiorcy mają wprzódy gotowe program działań ratunkowych, mimo to są zajęci prawo restrukturyzacyjne w pigułce ciągłym “gaszeniem pożarów” i nie mają kiedy wdrażać działania ratunkowe. Postępowanie restrukturyzacyjne przychodzi w tym miejscu z pomocą. W publikacji książkowej omówiono m.in.: - przyczyny i symptomy kryzysu w przedsiębiorstwie, - typowe ścieżki restrukturyzacyjne dostępne w Polsce i możliwe sposoby ich zastosowania przez przedsiębiorstwa dłużnika albo wierzyciela, - obszary restrukturyzacji, - mechanizm tworzenia programu restrukturyzacji i sprawa sądowa jego wdrażania, - relacje i ustalenia z wierzycielami, - prawne i podatkowe uwarunkowania restrukturyzacji, - sposoby przygotowania dokumentacji wymaganej przy wdrażaniu działań połączonych z restrukturyzacją finansową, - indywidualne ugody z wierzycielami finansowymi, handlowymi dodatkowo ZUS i US, - współpracę przedsiębiorcy z bankiem w procesie restrukturyzacji, - argumenty, jakie można zastosować w negocjacjach z wierzycielami w rozlicznych działaniach restrukturyzacyjnych. Zawsze mówię przedsiębiorcom zainteresowanym restrukturyzacją, że nawet żeby upaść trzeba mieć pieniądze (sąd może oddalić wniosek o ogłoszenie upadłości z uwagi na nieistnienie środków na koszty postępowania), tym bardziej potrzeba pieniędzy na restrukturyzację. Czasami wystarczy samo wstrzymanie egzekucji i spłaty zaległości finansowych na kilka miesięcy, żeby spółka odzyskała płynność finansową. Wtedy można powiedzieć, że samo wstrzymanie egzekucji jest przyczynkiem do pozyskania gotówki na bieżące funkcjonowanie. Zazwyczaj jednak pragnienie więcej.

Tagi dla artykułu

150 prawo restrukturyzacyjne, prawo restrukturyzacyjne rejestr, prawo restrukturyzacyjne sejm, prawo restrukturyzacyjne uzasadnienie, prawo restrukturyzacyjne w pigułce, prawo restrukturyzacyjne wiki, zimmermann prawo restrukturyzacyjne

Komentarze: 2


noavatar.png
Łukasz Maryniak 2020-05-13

To naprawdę miły i pomocny kawałek informacji. Cieszę się, że po prostu udostępniliśmy te pomocne informacje z nami. Trzymaj nas na bieżąco tak. Dzięki za dzielenie się.

noavatar.png
Jacek Sztyler biegły sądowy 2020-05-13

Witam. Ten post był niezwykle fascynujący, zwłaszcza że od kilku dni szukałem myśli na ten temat.